ПОДОРОЖУЮЧИ, ПІЗНАЄМО УКРАЇНУ

13 та 14 червня вчителі та учні Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів здійснили захоплюючу мандрівку, яку можна розбити на такі тематичні блоки:

1.Софіївка – вічний пам’ятник коханню,

2.Шевченковими шляхами,

3.Вінницькі світло-музичні фонтани.

Спочатку наш шлях проліг в місто Умань, де 220 років тому Станіслав Потоцький створив парковий шедевр з каменю й води – неповторну «Софіївку» на честь кохання до своєї дружини Софії Вітт-Потоцької. Наші враження від побаченої краси затьмарив навіть дощ, котрий щедро поливав Черкащину.

Не змогли ми, перебуваючи в Умані, не відвідати Меморіалу, де захоронені в’язні так званого «Чортківського етапу». Улітку 1941 року відступаюча під тиском нацистської Німеччини радянська орда погнала 954 ув’язнених в Чортківській тюрмі на схід, а 21 липня – розстріляла в Умані. Серед них були вчителі, старшокласники-гімназисти, громадські національні активісти з наших сіл та містечок південної Тернопільщини. Там знайшли свою смерть й жителі Скали: Калапаца Олександр, Ґродський Богдан, Старицький Костянтин…

Далі наш шлях простягся на благословенну Звенигородщину, в села, де народився, зростав, козачкував наш національний Геній Тарас Шевченко:: Моринці, Будище, Керелівку (тепер – Шевченкове).  Відкриттям для всіх був маєток з чудовим парком і тисячолітніми дубами графа Енґеґардта в Будищі, котрий власне й був паном кріпака Шевченка. Відчувши землю, котра виплекала нам Кобзаря, переночувавши в чудовій агросадибі «Тарасові шляхи», ми подалися до Канева, на Чернечу гору, до святої для кожного українця Могили.

Захоплюючі розповіді чудових екскурсоводів – знавців життя і творчості Шевченка, прекрасні види на найбільшу річку України Дніпро, тепла сонячна погода були супутниками в нашій подорожі другого дня.

А квінтесенцією мандрівки стало побачене шоу світло-музичного фонтану Рошен у Вінниці. «Це не передається словами, це потрібно бачити», – ось основний висновок, котрий зробили вчителі і діти після «Лебединого озера» у виконанні води, світла і музики.

Потомлені, але щасливі і повні вражень, поверталися ми у рідну Скалу-Подільську, розмірковуючи, куди б вирушити наступного разу. Й справді, подорожі – це чудово!

DSC03075 DSC02927 DSC02995 DSC03041

Advertisements